KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12176410
nr 1217 6410
Paul Trouillebert
(1829-1900), Frankrike
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 24x34 cm
Kondition: duken uppklistrad på pannå, smärre skador
Paul Désiré Trouillebert, fransk bildkonstnär född 1829, död 1900 .
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 19 november 2018
kl 18:13:22
19/11 18:08:22
Paul Trouillebert
Läs mer om Paul Trouillebert